Pierwsza Komunia Święta – 9.06.2019

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii przeżywaliśmy doniosłą uroczystość – Pierwszą Komunię Świętą. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu Komunii świętej. Bezpośrednie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. rozpoczęło się w klasie I poprzez katechizację szkolną i spotkania w parafii. Jednakże prawdziwymi katechetami byli rodzice, którzy przygotowywali swoje dziecko do tego wydarzenia od momentu narodzin poprzez wspólną modlitwę, udział w życiu liturgicznym parafii i Mszę Świętą.

Dzieci do przyjęcia Jezusa w Komunii Świętej przygotował ks. Tomasz Błaszczyk – wikariusz parafii przy ogromnej pomocy pana organisty Andrzeja i niezastąpionej pani Anity Grelowskiej.

Uroczystą Mszę Świętą celebrował Proboszcz Parafii Bogdanowskiej ks. kan. Wojciech Gonera.

i jeszcze trochę zdjęć z dzisiejszej uroczystości