Kościół w Dobiecinie

W Dobiecinie znajduje się nieco młodsza od kaplicy w Postękalicach Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, murowana, wybudowana przez miejscowego dziedzica, Otockiego. Znajduje się tam obraz olejny Miłosierdzia Bożego, który w 1989 r. namalował artysta Stefan Dubiel. W roku 2000 kaplica przeszła generalny remont, zrobiono nowy jesionowy ołtarz. W 2005 r. zostały ocieplone mury, położony był tynk akrylowy i pomalowano ściany. Pięć lat później trwały prace wewnątrz i na zewnątrz świątyni, zostały założone parapety.

W kaplicy w Dobiecinie Msza święta jest odprawiana w każdą niedzielę o godz. 10.00, w Wielkim Poście odbywa się też nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek.

Dla uiszczenia kanonizacji ,,największego z rodu Polaków” ,św. Jana Pawła II, mieszkańcy Dobiecina i okolic postanowili wraz z ks. proboszczem Wojciechem Gonerą ogłosić czcigodnego świętego, patronem kaplicy w Dobiecinie.