XXI Niedziela zwykła – 25.08.2019

1. Dzisiaj o godzinie 14.00 we Woźnikach będziemy przeżywać dziękczynienie za tegoroczne plony, czyli Dożynki Gminno – Parafialne. Zapraszamy serdecznie.
  2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja czczona jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: „uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn”, starajmy się wiernie wypełniać Jej wskazania. Msze święte tego dnia o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta odpustowa przy kapliczce w Blizinie. Zapraszamy serdecznie.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Borowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 100 zł. Na przyszłą niedzielę prosimy, by ołtarze w kościele udekorowali mieszkańcy Bukowej.
  4. Nasze Dożynki Parafialne odbędą się 8 września na sumie o godzinie 11.30. Zapraszamy orkiestrę, zespół Pasjonatki, poszczególne wioski z wieńcami i chlebem oraz wszystkich parafian na to wielkie dziękczynienie Bogu za dar chleba.
  5. Za tydzień w niedzielę 1 września zapraszamy na uroczystości upamiętniające obronę Gór Borowskich we wrześniu 1939 roku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 pod pomnikiem Obrońców Gór Borowskich. W programie po przemówieniu okolicznościowym zostanie odprawiona Msza Święta polowa. Po Mszy świętej nastąpi apel poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców pod Pomnikiem Gór Borowskich 1939 roku. Harcerze wszystkim będą rozdawali flagi biało czerwone. Tego dnia w kościele parafialnym będą odprawiane Msze święte o godzinie 8.00 i 9.30, w kościołach filialnych mszy świętej nie będzie. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego jak i również na uroczystości na Górach Borowskich.
  6. Cieszymy się z ostatnich wolnych dni wakacyjnych. Nowy rok szkolny dzieci i młodzieży rozpoczniemy w poniedziałek 2 września. Zatroszczmy się, by nasze dzieci rozpoczęły go w imię Boże. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego: w Bogdanowie o godzinie 8.00, w Janowie o godzinie 9.00 i w Dobiecinie o godzinie 9.30.
  7. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty w pierwszy piątek września (tj. 6 września) od godziny 17.30.
  8. Przy wyjściu i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki Niedziela.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.