XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 r.

1. Rozpoczynamy czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że od Boga i świadectwa wiary widocznego w praktykach nie ma wolnego.
2. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na Nowennie modlimy się za  żywych i zmarłych, którzy nosili albo noszą imiona Apostołów.
3. W piątek I piątek miesiąca. Od 9.00 wyjazd do chorych i starszych, a od 17.30 do 18.00 możliwość spowiedzi.
4. W sobotę I sobota miesiąca. Zapraszamy na mszę o 12.00 z Zawierzeniem Maryi .
5. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta suma za Parafian będzie odprawiona o 11.30  przez ks. Pawła Cabana, a po niej procesja z kopią obrazu wokół kościoła. Zapraszamy orkiestrę, asystę z poszczególnych wiosek do niesienia obrazów, chorągwi i feretronów, jednostki OSP z terenu całej Parafii oraz wszystkich Parafian do wspólnego uczczenia naszej Matki.
6. Wracamy do dekoracji ołtarzy kwiatami. Na odpust Matki Bożej tradycyjnie jako pierwszych zapraszamy mieszkańców Bogdanowa.
7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze.
8. 2 czerwca br. Pana Andrzej Lasota złożył rezygnacje z funkcji Organisty. Wielu zapyta : Jaki jest powód! Mogę podać tylko taki jaki sam usłyszałem, że jego pierwsza praca pochłania coraz więcej czasu, którego już  nie ma na drugi etat    w Parafii, stąd zastępstwa na pogrzebach albo nieobecności na mszach. Pan organista będzie grał do końca miesiąca. Serdecznie mu dziękujemy za lata pracy w naszej wspólnocie i wszelką pomoc.
9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz Tygodnik Katolicki Niedziela.
10. Całą naszą Parafię polecamy opiece i wstawiennictwu św. Michała Archanioła.