XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019

XIX DZIEŃ PAPIESKI

1. Dzisiaj obchodzimy XIX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Dziękuję młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Bogdanowie pod kierunkiem ks. Tomasza za przybliżenie postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia papieża Polaka. Jak co roku przed kościołem po mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Również dzisiaj z racji DNIA PAPIESKIEGO Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice zaprasza po mszach świętych na „kremówki papieskie”. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na prace związane z renowacją zabytkowego kościoła św. Rocha w Postękalicach.
  3. Dzisiaj o godzinie 15.00 na cmentarzu msza święta i różaniec za naszych zmarłych. W minionym tygodniu zostało na stałe na kaplicy cmentarnej zainstalowane nagłośnienie obejmujące cały cmentarz.
  4. Jutro od godziny 8.00 można zamawiać intencje mszalne na 2020 rok. Przyjmujemy już na wypominki roczne (25 zł. od duszy) i jednorazowe.
  5. W najbliższą środę 16 października o godzinie 8.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Bogdanowie, na którą serdecznie zapraszamy brać szkolną, nauczycieli i rodziców.
  6. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie po mszy świętej o godzinie 17.00.
  7. 15 listopada jest organizowany wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany”. Koszt wyjazdu wraz z biletem i ubezpieczeniem 90 złotych. Zapisy u p. Krystyny Lauks lub w zakrystii.
  8. Dziękujemy mieszkańcom Zwierzchowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami.
  9. Za tydzień Msze święte w kaplicach dojazdowych odprawimy: Woźniki godzina 8.30, Dobiecin godzina 10.00 i Postękalice godzina 11.15.
  10. Dziękuję pewnym Rodzinom z Dobiecina i Niedyszyny za ofiary złożone na potrzeby parafii.
  11. Przy wyjściu i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki Niedziela.
  12. Powstała II edycja KALENDARZA PARAFIALNEGO PARAFII BOGDANÓW na 2020 rok pokazującego nasze życie parafialne. Dlatego bardzo proszę by każda rodzina naszej Parafii przyjęła ten kalendarz z życzliwością. Niech zawieszony w naszych domach będzie widocznym znakiem i świadectwem przynależności oraz łączności z Parafią. Kalendarz można nabyć w zakrystii, od ministrantów albo od sołtysów danej miejscowości, którym dziękuję za okazaną pomoc.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.