UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
  2. Od dzisiaj zostaje zniesiony limit osób uczestniczących we Mszy Świętej, ale pamiętajmy o jednym warunku OBOWIĄZUJĄ WSZYSTKICH MASECZKI! Dlatego zapraszamy wszystkich po długiej przerwie do uczestnictwa realnie we Mszy Świętej, ponieważ ks. Arcybiskup wydał dekret w sprawie odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że dzisiejszą sumą kończymy transmisje niedzielnych Mszy Świętych na naszej stronie parafialnej i profilu Facebook.
  3. Jeszcze przez cały miesiąc czerwiec będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 16.00. Natomiast od 12 lipca wracamy do odprawiania Mszy Świętych w kaplicach dojazdowych, jak również do Mszy Świętych fatimskich na cmentarzu.
  4. Jutro 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawieni i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Zapraszamy na mszę świętą o godzinie 18.00.
  5. Również od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Litanie do Serca Pana Jezusa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy śpiewać codziennie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po sumie. Zapraszamy serdecznie.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca czerwca. Zapraszamy na nabożeństwa wieczorne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17.00.
  7. W niedzielę 7 czerwca będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Słowo Boże na każdej Mszy Świętej wygłosi ks. dr Jerzy Bielecki – rektor Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Msze święte tego dnia o godz. 8.00, 10.00, suma o 11.30 i 16.00. Po sumie wyruszy procesja wokół kościoła dlatego zapraszamy orkiestrę na czele z p. kapelmistrzem Tadeuszem, zespół Pasjonatki, jednostki OSP z terenu całej naszej Parafii wraz z pocztami strażackimi, asystę z poszczególnych wiosek do chorągwi i feretronów, ministrantów, lektorów, lektorki, chłopców i dziewczynki z klasy IV do sypania kwiatów. Niech radni i sołtysi z poszczególnych wiosek wydelegują osoby do niesienia swoich chorągwi.
  8. Za tydzień taca gospodarcza na potrzeby naszej Parafii.
  9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV będzie miała miejsce 11 czerwca w Boże Ciało o godzinie 11.30. Próba dla dzieci w najbliższy wtorek o godz. 18.45 w kościele.
  10. Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III będzie miała miejsce w niedzielę 21 czerwca o godzinie 11.30. Próba dla dzieci w najbliższy piątek o godz. 18.45.
  11. Ze względu na zniesione limity w kościołach, zarówno w czasie rocznicy jaki i samej komunii świętej mogą uczestniczyć całe rodziny pod warunkiem założenia maseczek.
  12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz Tygodnik Katolicki Niedziela.
  13. Powstała strona internetowa naszego cmentarza, na której można sprawdzać groby swoich bliskich zmarłych. Wystarczy wejść na naszą stronę parafialną: parafiabogdanow.pl i po lewej stronie kliknąć pierwsza zakładkę „icmentarz” i wyszukać grobu swoich bliskich zmarłych.
  14. Całą naszą Parafię polecamy opiece i wstawiennictwu NMP i św. Michała Archanioła.