NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała i Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku św. Jan Paweł II. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże Miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni?
  2. Dzisiejsza Suma będzie transmitowana na naszej stronie parafialnej i facebooku, podczas której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o ustanie pandemii.
  3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego i zaangażowania się w Krąg Biblijny.
  4. Przypominamy o bezwzględnym stosowaniu się do limitu wiernych w kościele. W naszej świątyni jest to 58 osób z odstępem 1,5 m. I tylko tyle osób będzie mogło przebywać w świątyni. Uczestniczyć we Mszy św. można na zewnątrz od strony zakrystii z zachowaniem dystansu.
  5. Na prośbę Dyrektora Caritas za tydzień po mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę kuchni z jadalnią dla podopiecznych Caritas.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  7. „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło  naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.” Dlatego prosimy o wywieszenie flagi państwowej i watykańskiej.
  8. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom pragniemy życzyć, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.