VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

1. W tę ostatnią niedzielę karnawałową rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech ten czas zaowocuje dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.
  2. W środę 26 lutego przypada POPIELEC i tym samym rozpocznie się WIELKI POST. Msze święte połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o 8.00, 10.00 i 17.00 (poprzedzona nowenną do MB Bogdanowskiej). Zapraszamy wszystkich jak najliczniej.
  3. W środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Polega on na tym, że spożywamy jeden posiłek do syta, a pozostałe muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.
  4. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, oraz ma nas przygotować do rekolekcji wielkopostnych, które będą trwały od 22 do 24 marca.
  5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ o godzinie 16.15, a po niej msza święta. Dzieci otrzymają plansze wielkopostną na której będą wklejały poszczególne stacje z drogi krzyżowej. Natomiast w niedzielę po sumie będziemy rozważać mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa śpiewając GORZKIE ŻALE. Zapraszamy na nabożeństwa wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.
  6. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w salce parafialnej spotkanie wszystkich ministrantów.
  7. Jest organizowany wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do teatru w Cieszynie 29 marca. Wyjazd o godzinie 6.30, zapisy u pani Krystyny Lauks.
  8. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  9. Wszystkich Parafian na ostatnie dni karnawału i czas Wielkiego Postu powierzamy opiece i wstawiennictwu św. Michała Archanioła.