XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020

1. Rozpoczął się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki i pracy na polu. Niech będzie to również dar abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
  2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca.
  1. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny starszych i chorych w domach od godz. 8.30, spowiedź w kościele od godz. 17.30.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Za tydzień, proszę by ołtarze udekorowali mieszkańcy Janowa.
  3. Informujemy, że z powodu epidemii nie wyrusza w tym roku pielgrzymka z Ełku.
  4. Tegoroczne Dożynki parafialne będziemy przeżywać 23 sierpnia na sumie.
  5. Za tydzień Msza święta na cmentarzu o godz. 16.00.
  6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz Tygodnik Katolicki Niedziela.
  7. Dziękując za dzisiejsze ofiary składane na potrzeby naszej Parafii polecamy wszystkich opiece i wstawiennictwu NMP i św. Michała Archanioła.