III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021

1. Dzisiejsza Niedziela z woli Ojca św. Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Uświadamia ona nam jak ważne jest Słowo Boże w naszym życiu. Ma nas także zachęcić do czytania Pisma św. w naszych rodzinach.
  2. Pan Jezus wzywa nas dzisiaj do nawrócenia, do przemiany własnego życia, przypomina nam o tym, że czas łaski dla nas jest tu i teraz.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery. Odbiór zużytego sprzętu przez firmę będzie miał miejsce 9 lutego o godz. 13.00. Zużyty sprzęt można składać na placu plebanijnym.
  5. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej. Można też nabywać gromnice na święto Matki Bożej Gromnicznej w cenie 14 złotych.
  6. Wszystkich Parafian powierzamy opiece i wstawiennictwu św. Michała Archanioła.