Odpust ku czci NMP Uzdrowienia Chorych – 4.07.2021 r.

W pierwszą niedzielę lipca (04.07.2021 r.) w naszej parafii przeżywaliśmy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ksiądz Łukasz Mazurek – wikariusz parafii pw. św. Lamberta w Radomsku. Ksiądz Łukasz w czasie każdej mszy świętej wygłosił Słowo Boże.

Jak podkreślał, “wszyscy mamy stać się pomocnikami Matki Bożej. Chociaż nie mamy zdolności uzdrawiania ciała, to jednak posiadamy zdolność miłowania” – mówił w homilii ksiądz Łukasz.

Dzisiejsza uroczystość była połączona również z powitaniem nowego wikariusza naszej parafii – księdza Kamila Cudaka.

Po Eucharystii wyruszyła procesja z obrazem Matki Bożej Bogdanowskiej wokół naszej świątyni.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uświetnienie dzisiejszego odpustu: druhom strażakom, asyście procesyjnej, ministrantom, lektorkom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości.