Prace konserwatorsko – remontowe kościoła pw. św. Rocha w Postękalicach

Od 11 czerwca bieżącego roku rozpoczęły się prace remontowe  zabytkowego   
Kościoła w Postękalicach.  Budynek kościoła jest najstarszym obiektem drewnianym sztuki sakralnej  w gminie Bełchatów.  Drewniany kościół pw. św. Rocha wybudowany został w 1737, w miejscu świątyni z 1597 , która spłonęła.
Ten wyjątkowy obiekt, mimo dotychczas włożonej pracy i dużego zaangażowania władz Parafii, mieszkańców, władz gminy oraz wsparcia instytucji i sponsorów, nadal wymaga wielu działań remontowych, konserwatorskich i renowacyjnych.

Z uwagi na bardzo zły stan zachowania konstrukcji budynku oraz elewacji zewnętrznej  od 2016 roku starliśmy się o pozyskanie środków na  prace remontowo- konserwatorskie.
Dzięki wsparciu władz Gminy Bełchatów i Gminy Wola Krzysztoporska w tym roku można było rozpocząć prace. Planowany zakres robót obejmuje wymianę i naprawę elementów konstrukcyjnych  dachu  nad prezbiterium i zakrystią , nałożenie na dach gontów  oraz  wymianę elewacji  w części zakrystii i prezbiterium.

Postępy prac są widoczne z dnia na dzień. Jeżeli pogoda będzie sprzyjała to prace przy kościele powinny zakończyć się jeszcze w lipcu.