Pierwsza Komunia Święta – 23.05.2021

W niedzielę 23 maja 2021 roku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii przeżywaliśmy doniosłą uroczystość – Pierwszą Komunię Świętą. Z powodu pandemii i obostrzeń w kościele dzieci przystąpiły do Komunii Świętej w dwóch grupach na Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Bezpośrednie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. rozpoczęło się w klasie I poprzez katechizację szkolną i spotkania w parafii. Jednakże prawdziwymi katechetami byli rodzice, którzy przygotowywali swoje dziecko w tym trudnym czasie do tego wydarzenia od momentu narodzin poprzez wspólną modlitwę, udział w życiu liturgicznym parafii i Mszę Świętą.

Do przyjęcia Chrystusa w Eucharystii dzieci przygotował ks. Tomasz Błaszczyk – wikariusz wraz z Anitą Grelowską. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Tadeusz Mikołajczyk – proboszcz parafii.