XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021 r.

1. Zapraszamy codziennie w tygodniu  na Różaniec ok. 17.30  a w niedziele po sumie. W Woźnikach o 17.00.

2.Intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane od 15 listopada.

3. Wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 23 października o godzinie 7.45. Zbiórka przed kościołem.

4. Przyjmujemy na wypominki roczne (30 zł. od duszy) i jednorazowe za Zmarłych. Kartki na stoliku obok gazet.

5. Dziękujemy mieszkańcom Piekar za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę  w kwocie 422 złotych na potrzeby Parafii.

6. W poniedziałek – 1 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, dziękując Bogu za świętych wszystkich czasów. Msze święte w kościele parafialnym o 8.00 i 10.00. Po mszy świętej o 10.00 wyrusza z kościoła procesja na cmentarz (na procesję zapraszamy orkiestrę). Na Cmentarzu będziemy się modlić za Zmarłych wypominkami jednorazowymi, po nich odprawimy mszę świętą. Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych należy do świąt nakazanych i każdego katolika w tym dniu obowiązuje udział we mszy świętej. Nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach. Najwspanialszym darem dla Zmarłych jest nasz stan łaski uświęcającej, w której się za nich modlimy, przyjmujemy Komunię świętą i zyskujemy odpusty,   a nie znicze i kwiaty. Jak co roku w ten dzień będzie zbiórka na Seminarium Duchowne. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu oraz wyznaczanie opiekunów grobów wraz z opłatami na kolejne 20 lat. Dzięki tym opłatom możemy regulować rachunki za  wodę i śmieci z cmentarza.

7. We wtorek – 2 listopada będziemy przeżywać Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msza święta w kościele parafialnym o 8.00, a na Cmentarzu o 14.00 wypominki zgłoszone na Dzień Zaduszny z Koronką do Bożego Miłosierdzia wraz z msza święta za tych Zmarłych.

8. 13 listopada wyjazd do teatru  w Cieszynie na spektakl „ Gość oczekiwany” o godzinie 7.00. Bliższe informacje  w późniejszym czasie.

9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz Tygodnik Katolicki Niedziela. Są również Kalendarze Rolnika w cenie 25 złotych.

10. Całą naszą Parafię polecamy opiece i wstawiennictwu NMP i św. Michała Archanioła.