II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

07.04.2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Za chwilę odmówimy wspólnotowo Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a ofiary składane przy wyjściu z kościoła pomogą Caritas w finansowaniu działań pomocowych. Bóg zapłać.
  • Wczoraj w Wieluniu miała miejsce uroczysta inauguracja Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Matka Boża w tym Obrazie będzie w naszej parafii 5 i 6 sierpnia. Już teraz powierzajmy w naszych modlitwach ten szczególny czas łaski oraz wszystkie przygotowania do tego wydarzenia w naszej wspólnocie.
  • Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku z 25 marca, ze względu na Wielki Tydzień. Jest to również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.
  • W najbliższą środę na godzinę 19.00 do salki na plebanii zapraszamy uczestników pielgrzymki do Wilna na spotkanie organizacyjne. Bardzo prosimy o zebranie ze sobą jeszcze raz danych, podawanych przy zapisach oraz regulowanie drugiej raty należności.
  • W najbliższy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z racji II czwartku miesiąca po Mszy Świętej wieczornej w Kaplicy Matki Bożej. W tym dniu wyjazd na Czuwanie Jasnogórskie o godzinie 17.30 spod naszego kościoła. Zapisy u ks. Kamila.
  • W przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą biblijną rozpoczynamy Tydzień biblijny. Zwróćmy szczególną uwagę na osobistą lekturę Pisma świętego.
  • Bardzo prosimy poszczególne miejscowości, które brały udział w konkursie o zabieranie palm wielkanocnych, które wystawione są obok kaplicy Matki Bożej.
  • Bardzo prosimy, by w sobotę rano posprzątali kościół mieszkańcy Blizina.
  • Zachęcamy do nabycia naszego Tygodnika Katolickiego Niedziela. Poszerzajmy naszą wiedzę religijną.
  • Wszystkich Parafian polecamy opiece i wstawiennictwu św. Michała Archanioła.