V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

1. Jutro, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze święte w porządku niedzielnym o 8.00, 10.00, 11.30 i 15.00. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po sumie. Zapraszamy do modlitwy tutaj w kościele jak i również w domach, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowych potrzebom, jak nie Wspomożycielka Wiernych.
  3. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy pod dzwonami, która będzie pełniła funkcję kaplicy przedpogrzebowej. Pierwszy etap za nami.
  4. W najbliższą środę na nowennie będziemy modlić się w sposób szczególny za Stanisławy i Stanisławów z racji sobotniej uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Intencje przyjmujemy w zakrystii po mszy świętej.
  5. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź chorych i starszych w domach w piątek od 9.00, w kościele spowiedź od 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę, 9 maja nie będzie mszy świętej popołudniowej w kościele, ponieważ o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych. Można składać intencje.
  7. Próby w kościele przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej w następującym porządku: grupa I – środa i czwartek godz. 16.00, grupa II – wtorek i piątek godz. 16.00.
  8. Próba dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej w sobotę o godz. 10.00.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  10. Dziękując za ofiary składane na potrzeby parafii z racji I niedzieli miesiąca, wszystkich parafian polecamy opiece i wstawiennictwu NMP i św. Michała Archanioła.