XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 r.

1.  Dzisiaj po każdej Mszy świętej nastąpi poświęcenie samochodów  i modlitwa o bezpieczne i roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary składane przy poświęceniu aut jak co roku przeznaczone są dla misjonarzy.

2.  Jutro wspominamy świętych Joachima i Annę – Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamięcią modlitewną ogarniamy naszych rodziców i dziadków, a zmarłym wypraszamy zbawienie wieczne. Zapraszamy do modlitwy na nowennie.

3. W niedzielę 1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

4. Przed nami miesiąc sierpień, tradycyjnie przeżywany jako miesiąc trzeźwości.

5. Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 180 zł. Za tydzień, proszę by ołtarze udekorowali mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.

6. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca taca gospodarcza.

7.  Pielgrzymka Ełcka przyjdzie 8 sierpnia w liczbie ok. 200 osób. Prosi o przyjęcie.

8.  W tym roku z racji pandemii dożynki gminne będą ograniczone do mszy świętej  w naszym kościele 29 sierpnia o godzinie 11.30. Zaś dożynki parafialne odbędą się 12 września na sumie. Tradycyjnie w I niedzielę września Góry Borowskie.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy o 14.00 msze w Woźnikach i Postękalicach. Prosimy o podwiezienie.

10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz Tygodnik Katolicki Niedziela.

11. Całą naszą Parafię polecamy opiece i wstawiennictwu NMP i św. Michała Archanioła.