Odpust Matki Boskiej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych – 08.07.2018

8 lipca 2018 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych. Uroczystej sumie o godzinie 10.00 przewodniczył JE ks. abp Stanisław Nowak w koncelebrze ks. prof. Mariana Dudy i ks. prof. Zdzisława Małeckiego rozpoczynając wielkie przygotowania do koronacji cudownego wizerunku naszej Matki Bożej.

Obraz Matki Boskiej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych pochodzi z połowy XIX wieku i jest autorstwa Heleny Tymowskiej. Na obrazie Maryja pochyla się w pokorze oraz z wielką miłością i czułością nad ukochanym Synem. Wpatrując się w obraz wierni uświadamiają sobie, że Matka Boża, podobnie jak o małego Jezusa, troszczy się o każdego z nas. Dlatego z ufnością zanoszą do swojej Bogdanowskiej Pani ufne modlitwy, prosząc o zdrowie duszy i ciała dla siebie oraz swoich rodzin.