Góry Borowskie – 06.09.2020

W niedzielę, 6 września 2020 r. w Borowej – parafia Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie (gmina Wola Krzysztoporska) odbyły się po raz kolejny patriotyczne uroczystości upamiętniające jedną z największych bitew kampanii wrześniowej 1939 r.
W bitwie na Górach Borowskich położonych na terenie gminy Wola Krzysztoporska, zwanych też „Piotrkowskimi Termopilami”, 81 lat temu poległo aż 663 żołnierzy 2. Pułku Piechoty Legionów pod dowództwem płk. Ludwika Czyżewskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od przemówień okolicznościowych, po których została odprawiona uroczysta Msza Święta polowa, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Jan Koclęga – profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie w koncelebrze Proboszcza Parafii Bogdanów ks. kan. Tadeusza Mikołajczyka, ks. kan. Wojciecha Gonery – proboszcza seniora, ks. kan. Andrzeja Grucy. Obecny był również ks. Tomasz Błaszczyk – wikariusz Parafii Bogdanów. Po Mszy Świętej nastąpił Apel Poległych, Salwa Honorowa i złożenie wieńców pod Pomnikiem Gór Borowskich 1939.