Dożynki parafialne – 23.08.2020

23 sierpnia 2020 roku na sumie o godzinie 11.30 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne miejscowości – sołectwa przygotowały przepiękne wieńce, które poświęcił ks. Tadeusz Mikołajczyk. Uroczysta liturgia dożynkowa, której przewodniczył proboszcz Parafii, a Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Błaszczyk była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony, prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Słowo podziękowania wygłosiła pani Maria Głowacka – Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich oraz pan Zbigniew Szczepański. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości panią z zespołu Pasjonatki, orkiestrze na czele z panem Tadeuszem – kapelmistrzem, ministrantom i lektorkom, panom: organiście i kościelnemu, paniom z KGW Bogdanów za częstowanie wiernych darami dożynkowymi i wystrój placu kościelnego, państwu Książykom z Piekar, pani sołtys z Korczewa pani Wandzie Haładaj – bogdanowskiej gospodyni za przygotowanie dożynkowych przysmaków. Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przygotowali przepiękne wieńce dożynkowe.

Dożynki Bogdanów 1 – 23.08.2020

Dożynki Bogdanów 1 – 23.08.2020

Opublikowany przez Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie Niedziela, 23 sierpnia 2020

Dożynki Bogdanów 2 – 23.08.2020

Dożynki Bogdanów 2 – 23.08.2020

Opublikowany przez Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie Niedziela, 23 sierpnia 2020