Boże Ciało – 03.06.2021

Boże Ciało, a w pełnej nazwie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to święto ruchome i jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Przypada ono na 60 dni po Wielkanocy. W tym roku wypada ono 3 czerwca. Zwyczajowo wtedy procesja przechodzi pod cztery ołtarze, przy których czytane są odpowiednie fragmenty Ewangelii. Choć świadomość cudu przemiany chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, to trzeba było czekać stulecia zanim zaczęto je kultywować. 

Nasza parafia jak co roku stanęła na wysokości zadania. Powstały piękne ołtarze, za które serdecznie dziękujemy mieszkańcom! Podziękowania należą się również dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, asyście, drogiej Służbie Liturgicznej, strażakom, orkiestrze która uświetniła dzisiejszą uroczystość oraz bardzo licznie zgromadzonym mieszkańcom i gościom. Dzisiejszym uroczystościom przewodniczyli nasi duszpasterze: ks. Tadeusz Mikołajczyk – proboszcz, ks. Tomasz Błaszczyk – wikariusz, ks. Wojciech Gonera – senior i ks. Eugeniusz Masiarek.