Bierzmowanie – 22.05.2019

W środę 22 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania. Bierzmowanie jest nazywane często sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej – podczas niego dopełniane i umacniane jest to, co zapoczątkowane było chrztem. Od tego momentu powinno zacząć się nowe życie z “wody i ducha”.

Uroczystościom przewodniczył J.E ks. bp prof. dr hab. Antoni Długosz. 

W homilii bp. Długosz przypomniał wszystkim zgromadzonym, że sakramentu tego dostępuje się tylko raz w życiu. Biskup mówił o tym, jak powinien zachowywać się prawdziwy chrześcijanin, mąż oraz żona świadcząc o swojej wierze na każdym kroku i w każdej sytuacji. Bierzmowanych będzie odtąd wspomagał wspomożyciel – Duch Święty. Jak sami kandydaci do bierzmowania powiedzieli biskupowi, pragną oni “aby Duch Święty, którego otrzymają, umocnił ich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

Bierzmowanie – 22.05.2019 (komunia św.)

Bierzmowanie – 22.05.2019 (komunia św.)

Opublikowany przez Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie Środa, 22 maja 2019