Uroczystości ku czci św. Rocha w Postękalicach – 15 i 16.08.2018

15  i 16 sierpnia odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Św. Rocha  i Wniebowzięcia  Matki Boskiej  w Postękalicach .

Przybyli zaproszeni na tę uroczystość władze Gminy Wola Krzysztoporska w osobach: wójta Pana Romana Drozdka oraz Przewodniczącej Rady: Pan Marii Głowackiej oraz  Gminy Bełchatów  Sekretarza Gminy Pana Sławomira Kuśmierka i Dyrektora Kancelarii Wójta Pana Sylwestra Marczaka. 

Uroczystą Mszę Świętą w dniu 15 sierpnia odprawił ks. prof. Marian Duda. W uroczystościach uczestniczyli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Postękalic i orkiestra pod przewodnictwem kapelmistrza Pana Tadeusza Paździeja.

Licznie przybyli parafianie i goście mogli podziwiać efekt końcowy zakończonych   prac konserwatorsko – budowlanych  przy zabytkowym kościółku .

W drugim dniu uroczystości gościliśmy księdza Szymona Klimczaka, który  wygłosił kazanie.  Parafianie, którzy żegnali go rok temu mieli okazję do wspomnień z ubiegłego roku.