Rekolekcje wielkopostne rozpoczęte – 11.03.2018 – I dzień

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie.

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. 

Ktoś kiedyś napisał:Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”. To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania: 
Czy ja mam jeszcze wiarę? Czy jestem w stanie uwierzyć jeszcze więcej Bogu i mocniej Mu zaufać? Czy kocham Go ze wszystkich sił, wszelkim myśleniem i całym sercem? Muszę sobie także odpowiedzieć na pytanie: Czy ja się jeszcze modlę? Czy potrafię rozmawiać z Bogiem?

Rekolekcje są po to, aby wyprostować to wszystko, inaczej zmarnujemy dni, które zostały nam dane na uleczenie duszy.
Naprawdę warto wybrać się na wielkopostne ćwiczenia duchowe, by za Julianem Tuwimem zawołać:

Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje parafialne w bogdanowskiej świątyni. Cieszymy się z obecności wśród nas ks. Andrzeja z Bełchatowa, który pragnie nas skierować na drogę, która prowadzi do Chrystusa Zmartwychwstałego. Dziś pierwszy dzień rekolekcji i na pewno zapamiętamy przewodnie słowa i dobitny śpiew jednej z pieśni: TAK MNIE SKRUSZ, TAK MNIE ZŁAM TAK MNIE WYPAL PANIE, BYŚ ZOSTAŁ W SERCU MYM, NA ZAWSZE TY!