Pomoc Ukrainie

Wszyscy jesteśmy oburzeni agresją Rosji na Ukrainę. Chcemy na apel Konferencji Episkopatu Polski przy współpracy z Caritas przyjść z pomocą poszkodowanym Ukraińcom. Caritas w Częstochowie przygotowała już wolne miejsca na przyjęcie rodzin, ale potrzeba na już wielu rzeczy. Od jutra, tj. 28 lutego, organizujemy zbiórki śpiworów, kocy, żywności  o przedłużonym terminie ważności oraz artykułów higienicznych dla kobiet i mężczyzn – również mydeł, żeli, past i szczoteczek do zębów oraz ogólnie pojętej chemii sanitarnej. Zebrane dary będą dostarczone  do Caritasu. Można je składać w naszej parafii  w zakrystii przed mszami albo w budynku plebanii w ciągu dnia.

Bóg zapłać – wdzięczni Duszpasterze