Odpust MB Bogdanowskiej – 03.07.2019

W środę 3 lipca 2019 roku Parafia Bogdanowska przeżywała dzień odpustu ku czci MB Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych. O godzinie 18.00 rozpoczęła się wielka nowenna, którą poprowadził ks. Tomasz Błaszczyk – wikariusz parafii zanosząc do Boga prośby, dziękczynienia i dusze zmarłych przez wstawiennictwo Maryi. Uroczystej Mszy Świętej odpustowej przewodniczył JE ks. Arcybiskup Stanisław Nowak w koncelebrze ks. kan.Wojciecha Gonery i ks. Tomasza. Ks. Arcybiskup w homilii pouczał, że Matka Boża nie tylko uzdrawia nas z chorób cielesnych ale przede wszystkim uzdrawia nas z choroby niewiary. Po komunii świętej odbyła się tradycyjna procesja z obrazem MB wokół kościoła, po której p. Maria Głowacka w imieniu parafii podziękowała ks. Arcybiskupowi za obecność, modlitwę i Słowo Boże. Dzisiejszą uroczystość uświetnili strażacy z OSP z Bogdanowa, Piekar, Woźnik, zespół Pasjonatki, Koła Różańcowe oraz droga Służba Liturgiczna.