Gminny Dzień Strażaka w Parafii Bogdanów – 06.05.2018

6 maja 2018 roku przeżywaliśmy w naszej Parafii Gminny Dzień Strażaka połączony z inauguracją obchodów setnej rocznicy odrodzenia Ojczyzny. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu jednostek OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska do kościoła parafialnego pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie. Mszę Świętą w intencji druhów OSP odprawiali: Proboszcz Parafii Bogdanów, a zarazem Dziekan dekanatu rozprzańskiego ks. Wojciech Gonera w koncelebrze ks. Profesora Zdzisława Małeckiego, który wygłosił homilię, ks. Antoniego Góry – proboszcza z Parzniewic oraz ks. Andrzeja Grucy – proboszcza z Woli Krzysztoporskiej. Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz podziękował strażakom za służbę, złożył wszystkim życzenia i poświęcił pamiątkowe obrazy przygotowane jako wyraz wdzięczności. Gospodarz Gminy Wola Krzysztoporska pan Wójt Roman Drozdek wyraził wdzięczność wszystkim strażakom za ich trud i poświęcenie. Uroczystość uświetniła bogdanowska orkiestra pod batutą pana Tadeusza Paździeja.