Dzień Chorego – 12.02.2020

Światowy Dzień Chorego, obchodzony jest w dniu wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego. Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

12 lutego 2020 roku podczas środowej nowenny do Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych zanosiliśmy prośby do Boga za wszystkich chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach oraz za tych którzy borykają się z różnymi problemami i słabościami. Na zakończenie Mszy Świętej nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i każdy miał łaskę przyjąć Błogosławieństwo “lourdzkie”.