Dziękczynienie za tegoroczne plony – 26.08.2018

26 sierpnia w uroczystość NMP Częstochowskiej o godzinie 11.30 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne miejscowości: Bogdanów, Blizin, Kamienna, Piekarki, Woźniki, Mąkolice, Radziątków, Kozierogi, Korczew, Kacprów, Ludwików, Postękalice, Piekary, Niedyszyna przygotowały wieńce, które poświęcił ks. proboszcz Wojciech Gonera. Uroczysta liturgia dożynkowa, której przewodniczył proboszcz Parafii, a Słowo Boże wygłosił wikariusz ks. Tomasz Błaszczyk była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości paniom z zespołu Pasjonatki, orkiestrze na czele z panem kapelmistrzem Tadeuszem, drogiej Służbie Liturgicznej, lektorkom, panom: organiście i kościelnemu, paniom z KGW Bogdanów za pomoc w częstowaniu wiernych darami dożynkowymi, które przygotowała bogdanowska gospodyni p. Wanda Haładaj oraz tym którzy przygotowali wieńce.

Przynosimy plon w ten nasz Boży dom – Dożynki 2018

Opublikowany przez Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie Niedziela, 26 sierpnia 2018

Powitanie parafian z wieńcami – Dożynki 2018

Opublikowany przez Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie Niedziela, 26 sierpnia 2018

Powitanie oraz dożynkowe przyśpiewki o proboszczu i wikariuszu – Dożynki 2018

Opublikowany przez Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie Niedziela, 26 sierpnia 2018

Przyśpiewki dożynkowe o pracownikach parafii: organiście, kościelnym i gospodyni – Dożynki 2018

Opublikowany przez Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie Niedziela, 26 sierpnia 2018

Psalm dożynkowy – Dożynki 2018

Opublikowany przez Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie Niedziela, 26 sierpnia 2018