Dziękczynienie za plony – 08.09.2019

8 września 2019 roku w święto Narodzenia NMP  o godzinie 11.30 składaliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne miejscowości: Bogdanów, Blizin, Borowa, Kamienna, Piekarki, Woźniki, Mąkolice, Radziątków, Kozierogi, Korczew, Kacprów, Ludwików, Postękalice, Piekary, Niedyszyna, Dobiecin, Janów i Zwierzchów przygotowały wieńce, które poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Mikołajczyk. Uroczysta liturgia dożynkowa, której przewodniczył proboszcz Parafii, a Słowo Boże wygłosił wikariusz ks. Tomasz Błaszczyk była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości paniom z zespołu Pasjonatki, orkiestrze na czele z panem kapelmistrzem Tadeuszem, drogiej Służbie Liturgicznej, lektorkom, panom: organiście i kościelnemu, paniom z KGW Bogdanów za pomoc w częstowaniu wiernych darami dożynkowymi, które przygotowała bogdanowska gospodyni p. Wanda Haładaj oraz tym którzy przygotowali wieńce.

Bóg Błogosławił, ziemia plon wydała…

Opublikowany przez Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie Poniedziałek, 9 września 2019

Przyśpiewki dożynkowe – Bogdanów cz. 1

Opublikowany przez Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie Poniedziałek, 9 września 2019

Przyśpiewki dożynkowe – Bogdanów cz. 2

Opublikowany przez Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie Poniedziałek, 9 września 2019