Dożynki Gminno – Parafialne – 25.08.2019

Rolnicy z gminy Wola Krzysztoporska 25 sierpnia dziękowali za tegoroczne plony. Był przemarsz korowodu, msza święta w intencji rolników, konkursy, występy artystyczne i wiele smakołyków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. A to wszystko podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które w tym roku odbyły się w Woźnikach, parafia Bogdanów.

Uroczystości rozpoczęły się przed kaplicą św. Franciszka z Asyżu w Woźnikach, skąd ruszył barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Gomulina i strażaków OSP. Już na terenie boiska sportowego odprawiona została msza święta polowa w intencji rolników, której przewodniczył ks. kan. Tadeusz Mikołajczyk, proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie, w koncelebrze ks. kan. Wojciecha Gonery, ks. kan. Andrzeja Grucy, ks. kan. Antoniego Góry, ks. Jerzego Petery, ks. prof. Zdzisława Małeckiego oraz ks. Tomasza Błaszczyka, a tuż po niej wszystkich przybyłych na tegoroczne dożynki gminy Wola Krzysztoporska przywitali wójt Roman Drozdek i przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska. Wśród gości znaleźli się m.in.: poseł Antoni Macierewicz, senator Wiesław Dobkowski, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, przedstawiciele KRUS, ARiMR, służb mundurowych, samorządowcy z ościennych gmin i wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.