Boże Ciało – 20.06.2019

Boże Ciało, a w pełnej nazwie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to święto ruchome i jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Przypada ono na 60 dni po Wielkanocy. W tym roku wypada ono 20 czerwca. Boże Ciało zostało ustanowione na pamiątkę cudu w Bolsenie w 1263 roku, gdy hostia, którą kapłan uniósł nad ołtarzem zaczęła krwawić. W Polsce zwyczajowo wtedy procesja przechodzi pod cztery ołtarze, przy których czytane są odpowiednie fragmenty Ewangelii. Nasza parafia jak co roku stanęła na wysokości zadania. Powstały piękne ołtarze, za które serdecznie dziękujemy mieszkańcom! Podziękowania należą się również dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście, drogiej Służbie Liturgicznej, strażakom, którzy licznie brali udział w procesji oraz orkiestrze. Dziękujemy za obecność i modlitwę Wójtowi Gminy Wola Krzysztoporska panu Romanowi Drozdkowi wraz z małżonką oraz Przewodniczącej Rady Gminy pani Małgorzacie Gniewaszewskiej. Dzisiejszym uroczystościom przewodził ks. Wojciech Gonera – proboszcz parafii w koncelebrze ks. Tomasza Błaszczyka – wikariusza oraz ks. prof. Zdzisława Małeckiego, który przeżywał swoje 55 – lecie kapłaństwa.